Championship: Middlesbrough wygrało w meczu barażowym

Middlesbrough pokonało na wyjeździe Brentford 2:1 w pierwszym meczu barażów o awans do Premier League. Rewanż rozegrany zostanie 15 maja.

Pierwszego gola dla gości strzelił Jelle Vossen w 26. minucie spotkania. Wyrównującą bramką zdobył Andre Gray w 54. minucie meczu, a wynik ustalił na 2:1 dla gości Fernando Amorebieta w doliczonym czasie gry.

Drużyna, która wygra w dwumeczu zagra ze zwycięzcą drugiego barażu, w którym drużyna Bartosza Białkowskiego – Ipswich Town mierzy się z Norwich City. Pierwszy mecz pomiędzy drużynami odbędzie się w sobotę.

Bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii wywalczyły wcześniej dwie najlepsze drużyny Championship. W przyszłym sezonie w Premier League występować będą AFC Bournemouth, w którym gra Artur Boruc, a także Watford.