Championship: Wygrana Birmingham, czyste konto Kuszczaka

Birmingham City wygrało przed własną publicznością z Bolton Wanderers 1:0 (1:0) we wtorkowym meczu 33. kolejki angielskiej Championship. Przez pełne 90 minut w bramce gospodarzy stał Tomasz Kuszczak.

Kibice zgromadzeni na St. Andrew’s Stadium jedyne trafienie w tym spotkaniu zobaczyli w 29. minucie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Clayton Donaldson, któremu asystował Diego Fabbrini.

Dzięki wygranej, Birmingham City awansowało na siódme miejsce w tabeli Championship. Drużyna Tomasza Kuszczaka ma na swoim koncie 51 punktów, z kolei Bolton Wanderers zdobył do tej pory 25 „oczek” i znajduje się na przedostatniej pozycji.

Bartosz Białkowski rozegrał pełne 90 minut w barwach Ipswich Town. Zespół polskiego bramkarza przegrał na własnym stadionie z Hull City 0:1 (0:0). Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Mohamed Diame.