Championship: Wyjazdowa porażka Birmingham

Charlton Athletic wygrał przed własną publicznością z Birmingham City 2:1 (1:1) w sobotnim meczu 39. kolejki angielskiej Championship. Pełne 90 minut w bramce gości grał Tomasz Kuszczak.

Kibice zgromadzeni na trybunach The Valley na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 32. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Jon Toral. Gospodarze doprowadzili do wyrównania chwilę później, a polskiego bramkarza pokonał Johann Gudmundsson.

Zwycięskiego gola dla miejscowych zdobył Jorge Teixeira, który trafił do siatki tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Asystę przy tej bramce zaliczył Ademola Lookman.

Charlton zajmuje aktualnie 23. miejsce w tabeli Championship. Podopieczni Jose Rigi mają na swoim koncie 35 punktów, z kolei Birmingham City zdobyło do tej pory 56 „oczek” i znajduje się na dziewiątej pozycji.