Championship: Wyjazdowa wygrana Middlesbrough

Bolton Wanderers przegrał przed własną publicznością z Middlesbrough FC 1:2 (0:0) w sobotnim spotkaniu 42. kolejki angielskiej Championship.

Kibice zgromadzeni na Macron Stadium na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 61. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Josh Vela, a asystował mu Emile Heskey.

Mimo jednobramkowej straty, goście zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść za sprawą dwóch bramek Jordana Rhodesa. 26-letni napastnik doprowadził do wyrównania w 73. minucie, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego wyprowadził swój zespół na prowadzenie i tym samym ustalił rezultat rywalizacji.

Middlesbrough FC zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Championship. Podopieczni Aitora Karanki mają na swoim koncie 85 punktów, z kolei Bolton Wanderers zdobył do tej pory 26 „oczek” i znajduje się na ostatniej pozycji. Pewne jest, że piłkarze „The Trotters” spadną do niższej klasy rozgrywkowej i w przyszłym sezonie będą występować na boiskach League One.