Championship: Wyjazdowa wygrana Preston North End

Blackburn Rovers przegrało przed własną publicznością z Preston North End 1:2 (1:2) w sobotnim meczu 39. kolejki angielskiej Championship.

Kibice zgromadzeni na Ewood Park na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 13. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Elliott Ward. Chwilę później goście doprowadzili do wyrównania, a bramkarza gospodarzy pokonał Joe Garner, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Tuż przed przerwą Jordan Hugill wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Asystę przy tej bramce zanotował Paul Gallagher.

Warto zaznaczyć, że miejscowi grali przez większość meczu w osłabieniu. Już w 24. minucie czerwoną kartką ukarany został Shane Duffy, który musiał przedwcześnie udać się do szatni.

Preston North End zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli Championship. Podopieczni Simona Graysona mają na swoim koncie 56 punktów, z kolei Blackburn Rovers zdobyło do tej pory 46 „oczek” i znajduje się na czternastej pozycji.