Championship: Wyjazdowa wygrana Sheffield Wednesday

W meczu 13. kolejki Championship Rotherham United uległ na własnym stadionie z Sheffield Wednesday 1:2. Dla przyjezdnych była to piąta wygrana w tym sezonie.

Kibice zgromadzeni na New York Stadium na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do drugiej połowy. Tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się Lucas Joao. W 50 minucie prowadzenie gości powiększył Fernando Forestieri, który strzelił swojego trzeciego gola w tym sezonie.

Rozmiary porażki gospodarzy zmniejszył Tom Thorpe. Wychowanek Manchesteru United pokonał Kierena Westwooda w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Podopieczni Carlosa Carvahala zajmują aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli Championship. „Sowy” mają na swoim koncie 20 punktów, z kolei zawodnicy prowadzeni przez Neil’a Redfearna wywalczyli zaledwie dziewięć „oczek” i znajdują się na 23. pozycji.