Championship: Zwycięstwo drużyny Kuszczaka

Birmingham City pokonało na własnym stadionie Reading 2:1 w meczu pierwszej kolejki drugiej ligi angielskiej. W bramce gospodarzy stał Tomasz Kuszczak.

Gole dla „Niebieskich” strzelili David Cotterill w 40. minucie gry i wypożyczony z Arsenalu Londyn, Jon Toral dwie minuty po przerwie. Honorową bramkę dla Reading zdobył Nick Blackman w 58. minucie spotkania. Goście mogli doprowadzić do wyrównania, ale w doliczonym czasie gry były zawodnik Legii Warszawa, Orlando Sa nie wykorzystał rzutu karnego.

Dla Tomasza Kuszczaka był to pierwszy występ w barwach klubu z St. Andrew’s Stadium. 33-letni golkiper w zeszłym sezonie grał w Wolverhampton.

W innym meczu z udziałem polskiego zawodnika, Ipswich Town zremisowało na wyjeździe z Brentford 2:2. W bramce gości stał Bartosz Białkowski. Jego drużyna prowadziła z „Pszczołami” 2:0 do 90. minuty spotkania. W doliczonym czasie gry, gole dla zawodników z Griffin Park zdobyli Andre Gray i James Tarkowski.