Copa America 2015: Chile pierwszym finalistą turnieju

Chile zostało pierwszym finalistą tegorocznego Copa America. Reprezentacja prowadzona przez Jorge Sampaoliego pokonała po dramatycznym meczu półfinałowym Peru 2:1 (1:0).

Spotkanie na Estadio Nacional Julio Martinez Pradanos bardzo dobrze rozpoczęło się dla gości, którzy nie przestraszyli się faworyta tego starcia. Skrzydła Peruwiańczyków podciął jednak arbiter tego meczu, który już w 20. minucie pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obrońcy Peru Carlosowi Zambrano.

Od tego momentu Chile zyskało sporą pewność siebie. Przełożyło się to na bramkę już w 42. minucie. Na listę strzelców zapisał się Eduardo Vargas, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Stracona bramka podziałała na gospodarza turnieju bardzo motywująco, bowiem już cztery minuty później decydującego o awansie do wielkiego finału Copa America gola zdobył Eduardo Vargas. 25-letni skrzydłowy popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego, bez żadnych szans był golkiper Peru, Pedro Gallese.

Dzięki wygranej Chile jest już tylko o jeden krok od historycznego triumfu w tych rozgrywkach. Jak do tej pory La Roja ani razu nie udało się wygrać Copa America. W decydującym meczu zmierzą się oni ze zwycięzcą pary Argentyna – Paragwaj.