Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam zostać trenerem

Napastnik Realu Madryt, Cristiano Ronaldo w wywiadzie udzielonym „El Mundo” powiedział, że po zakończeniu kariery piłkarskiej, nie zamierza zostać trenerem. Portugalczyk dodał, że chce skupić się na rozwijaniu swojej firmy, projektującej ubrania.

– Trudno będzie mi się odnaleźć w nowej rzeczywistości, gdy zakończę karierę piłkarską. Wiem jednak, że na pewno nie zostanę trenerem, dyrektorem sportowym, a nie prezesem żadnego klubu – powiedział Ronaldo.

Portugalski piłkarz w lutym będzie obchodził swoje 31. urodziny. Jego kontrakt z Realem Madryt wygaśnie pod koniec czerwca 2018 roku.

– Mam wspaniałe życie. Nie mogę na nie narzekać. Po zakończeniu kariery chcę jednak skupić się na robieniu tego, co lubię. Chcę żyć jak król. Stworzyłem swoją markę ubrań i chcę, by mogła się rozwijać. Z piłką nożną skończę za pięć, sześć, siedem lub dziesięć lat – stwierdził zawodnik Realu.

W bieżącym sezonie wychowanek Sportingu Lizbona wystąpił w siedemnastu meczach Primera Division. Zdobył w nich czternaście goli i zaliczył cztery asysty.

– Mam świetną pracę. Zarabiam dużo pieniędzy, jeżdżę dobrymi samochodami i mam piękne domy. To jednak nie jest wszystko. Ostatnio chciałem udać się z rodziną i przyjaciółmi na galę boksu w Las Vegas. Nie mogłem jednak tego zrobić, bo nie miałem czasu – dodał portugalski piłkarz.