Cypr: Cavenaghi odszedł z APOEL-u

Fernando Cavenaghi za porozumieniem stron rozwiązał swój kontrakt z APOEL-em Nikozja – poinformowano na stronie internetowej cypryjskiego klubu. Jego umowa miała obowiązywać do końca czerwca 2017 roku.

– Decyzja piłkarza o poddaniu się operacji kolana i fakt, że rehabilitacja potrwa co najmniej osiem miesięcy wpłynęła na to, że wspólnie postanowiliśmy zakończyć naszą współpracę. Fernando to wielki piłkarz, a jego obecność w zespole była dla nas bezcenna – napisano w komunikacie.

Argentyńczyk jest wychowankiem River Plate. Podczas swojej kariery grał również w Spartaku Moskwa, Girondins Bordeaux, RCD Mallorca, Internacionalu, Villarrealu i Pachuce. Barw APOEL-u bronił od sierpnia ubiegłego roku.

– Spędziłem na Cyprze wspaniały czas. Mam nadzieję, że APOEL wygra ligę i puchar. Jestem dumny, że mogłem być częścią historii tej drużyny – powiedział 32-letni piłkarz.

Argentyński napastnik rywalizował o miejsce w składzie z Mateuszem Piątkowskim. W bieżącym sezonie rozegrał 14 meczów w lidze i zdobył 18 goli.