Czeski ekspert typuje: FC Spartak Trnava – MFK Kosice

Długo nie mogłem wczoraj zasnąć po katastrofalnej porażce Zl.Moravce u siebie z Żyliną. Po wyrównanej półgodzinie gry, goście objęli prowadzenie, przed przerwą zdobyli drugą bramkę, a po powrocie z szatni, w ciągu kwadransa /od 49-64 minuty/ zdobyli kolejne cztery bramki! Zdarzają się takie wpadki, nie tylko piłkarzom. Przepraszam!

Odskoczyła więc Żylina na trzy punkty od Trenczyna, który musi dzisiaj u siebie wygrać z trzecią w tabeli Senicą, żeby zrównać krok z liderem. Natomiast w Trnawie, zwanej słowackim Rzymem, gościć dzisiaj będą drużynę z Koszyc. Ta sprawiła w zeszłej rundzie swoim sympatykom wielką niespodziankę, zwyciężając Trenczyn w stosunku 2:0.

Po fatalnej inauguracji ligowej, drużyna ze wschodniosłowackiej metropolii ocknęła się i zaczęła ciułać punkty. W prasie w ostatnich dniach pojawiła się wiadomość, że wymówienie z klubu dał czeski trener Radomir Latal. Powód? Klub zalega z pensją już kilka miesięcy. Dyrektor sportowy zdementował tę wiadomość od razu. O wymówieniu nic nie wie, a kondycja finansowa klubu jest dobra!

Z autopsji wiem, że kluby borykające się z problemami finansowymi i mające dług wobec trenerów i piłkarzy, osiągają takie wyniki, które raczej nie idą w parze z tymi problemami. Piłkarze nie mogą się wypowiadać w prasie, więc na razie nic nie wiadomo, może to być zwykła zasłona dymna przed dzisiejszym spotkaniem.

Trnawa ma na swoim boisku świetny bilans 6-1-1 20:8 a Koszyce na wyjazdach 2-1-5 9:18,co raczej wskazuje na zwycięstwo gospodarzy.Ostatnie dwa mecze grali na wyjeździe i przywiozło dwa punkty po remisach w Podbrezowej i Rużomberoku. Natomiast wcześniej dwa mecze grała u siebie i wygrała z ówczesnym liderem Trenczynem 1:0 i rozgromiła Slovan aż 4:0. Sierpniowy mecz w Koszycach, gospodarze wygrali 2:0. Nastał więc czas na rewanż!

[sc:bet365]FC Spartak Trnava – MSK Košice. Typ: 1. Kurs: 1.57