David Norris dołączył do Blackpool FC

34-letni angielski pomocnik David Norris został nowym zawodnikiem Blackpool FC. Oficjalnie zakontraktowanie doświadczonego zawodnika potwierdził trzecioligowy klub.

Z nowym pracodawcą, do którego przeniósł się na zasadzie wolnego transferu, związał się roczną umową. Przez ostatnie… dwa tygodnie urodzony w Peterborough gracz był zawodnikiem Yeovil Town.

David Norris przede wszystkim ma pomóc nowej drużynie w natychmiastowym powrocie na drugi szczebel rozgrywkowy w Anglii. Przypomnijmy, iż ze względu na spore problemy kadrowe ekipa z Bloomfield Road z hukiem zleciała z Championship w poprzedniej kampanii.

– W Boltonie pracowałem z Neilem McDonaldem (obecnym menadżerem drużyny – przyp. red), tak więc znam go bardzo dobrze, a i on wie sporo o mojej osobie. Cieszę się, że tutaj trafiłem – powiedział David Norris, cytowany przez „blackpoolfc.co.uk”.

Wychowanek Boston United ma spore doświadczenie na brytyjskich boiskach. W sumie ma na on na swoim koncie ponad 400 spotkań ligowych. Na jego okazały dorobek statystyczny złożyły się występy w takich klubach jak chociażby Plymouth Argyle, Ipswich Town, Portsmouth oraz Leeds United.