Dejan Lovren: Byliśmy zwartym kolektywem

26-letni chorwacki środkowy obrońca Liverpoolu, Dejan Lovren zaznaczył, iż jego zdaniem triumf nad Leicester City to efekt przede wszystkim świetnej gry w destrukcji całego zespołu. The Reds pokonali lidera Premier League 1:0 (0:0).

Jedynego gola dla ekipy z czerwonej części Merseyside strzelił Christian Benteke, który bramkarza rywali pokonał pewnym strzałem z jedenastu metrów. Belg na listę strzelców wpisał się w 63. minucie rywalizacji na Anfield.

– Wszyscy wykonali świetną pracę w obronie. Nie da się ukryć, iż byliśmy zwartym kolektywem. Musieliśmy tylko skrupulatnie dążyć do strzelenia bramki – powiedział Dejan Lovren, cytowany przez „liverpoolfc.com”.

– Potrzebowaliśmy bardzo tej wygranej, szczególnie po takim meczu jaki przytrafił nam się w Watford. W sobotę zagraliśmy bardzo dobrze i dodatkowo pokazaliśmy charakter – kontynuował były stoper Southampton.

– Musimy za wszelką cenę zdobyć możliwie jak najwięcej punktów w zbliżających się wielkimi krokami spotkaniach. Nadal będziemy ciężko zasuwać na treningach, tak aby praca przełożyła się na jeszcze lepsze rezultaty – dodał.