Ekstraklasa: Alan Uryga na dłużej w Wiśle Kraków

22-letni defensywny pomocnik Wisły Kraków, Alan Uryga o kolejny rok przedłużył swój kontrakt z ekipą ze stolicy Małopolski – poinformował oficjalnie ekstraklasowy klub za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Poprzednie porozumienie pomiędzy obiema stronami wygasało wraz z końcem czerwca bieżącego roku. Młody zawodnik, który ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski, jest wychowankiem Hutnika Nowa Huta.

W obecnie trwającej kampanii ligowej Alan Uryga rozegrał w Ekstraklasie 22 spotkania. Nie strzelił w nich ani jednego gola, nie zanotował również żadnej asysty. W sumie na placu gry przebywał przez nieco ponad 1800 minut.

22-latek to nie pierwszy piłkarz Wisły Kraków, który w ostatnim czasie zdecydował się na prolongatę umowy. Wcześniej uczynili to już wychowanek Białej Gwiazdy Jakub Bartosz oraz dwaj Słoweńcy: Boban Jović i Denis Popović.

Podopieczni Dariusza Wdowczyka zajmują obecnie dwunaste miejsce w tabeli. Na chwilę obecną mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.