Ekstraklasa: Jasmin Burić na dłużej w Lechu Poznań

Jasmin Burić na dłużej w Lechu Poznań. 29-letni bośniacki bramkarz przedłużył bowiem we wtorek swoją umowę z mistrzami Polski – donosi oficjalna strona internetowa Kolejorza.

Nowe porozumienie pomiędzy obiema stronami obowiązywać będzie od teraz do końca czerwca 2019 roku. Poprzednie wygasało za nieco ponad pięć miesięcy. Warto zaznaczyć, iż doświadczony golkiper jest pierwszym graczem, który zdecydował się na prolongatę kończącego się w lecie kontraktu.

– Od początku byłem zdecydowany, żeby zostać w Lechu. Szybko się porozumieliśmy i ustaliliśmy warunki. Nie chciałem transferu. Jestem zadowolony z życia tutaj, dobrze poznałem już miasto i klub – przyznał reprezentant Bośni i Hercegowiny.

– Całe życie spędziłem w Bośni, a Lech był moim pierwszym klubem zagranicznym. Spodobało mi się tutaj i dlatego zdecydowałem się na transfer. Wykorzystałem warunki i możliwości, które tutaj dostałem i wierzę, że też sporo dałem tej drużynie. Mogę podziękować za ten czas, bo był dla mnie udany – dodał.

Jasmin Burić do zespołu ze stolicy Wielkopolski trafił w styczniu 2009 roku. Od tamtego momentu we wszystkich możliwych rozgrywkach rozegrał 131 meczów. Wraz z Kolejorzem dwa razy świętował zdobycie mistrzostwa Polski.