Ekstraklasa: Lechia wycofała skargę, Ruch zagra w pierwszej ósemce!

Po decyzji Lechii Gdańsk o wycofaniu skargi z Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOL następują zmiany w składzie Grupy A i B – donosi „ekstraklasa.org”. O kolejności drużyn z miejsc 7-9 decyduje mała tabela bezpośrednich meczów, wobec tego w Grupie A zagrają Lechia Gdańsk i Ruch Chorzów.

Oficjalny komunikat w tej sprawie:

– W dniu 11 kwietnia 2016 roku Lechia Gdańsk, na skutek rozmów przeprowadzonych z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej, postanowiła wycofać, złożoną w dniu 29 marca br., skargę do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu przy PKOl, w sprawie decyzji Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN o nałożeniu na klub sankcji w postaci ujemnego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/16. To walka na boisku i jej reguły powinny decydować o kolejności w tabeli. Lechia Gdańsk postanowiła zachować neutralność i szacunek dla boiskowych rozstrzygnięć, dlatego 11 kwietnia podjęła decyzję o wycofaniu przedmiotowej skargi – czytamy na oficjalnej stronie Lechii Gdańsk.

W efekcie w zbliżającej się wielkimi krokami 31. kolejce Niebiescy zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin, natomiast Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się na własnym obiekcie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

Komplet par 31. kolejki Ekstraklasy:

Legia Warszawa – Lech Poznań
Piast Gliwice – Cracovia
Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów
Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Korona Kielce – Śląsk Wrocław
Jagiellonia Białystok – Górnik Łęczna
Wisła Kraków – Górnik Zabrze