El. Euro 2016: Dziesiąte zwycięstwo Anglików, Szwajcarzy triumfują w Tallinie

Piłkarze reprezentacji Anglii pokonali na wyjeździe w ostatnim meczu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy we Francji Litwę 3:0 (2:0) i z kompletem zwycięstw wygrali grupę E.

Na prowadzenie Synów Albionu wyprowadził już w 29. minucie spotkania świetnym strzałem zza pola karnego Ross Barkley. Kilka chwil później podopieczni Roya Hodgsona wypracowali sobie już dwa gole przewagi. Na listę strzelców wpisał się bramkarz gospodarzy Giedrius Arlauskis, który dość niefortunnie umieścił piłkę we własnej bramce.

Po zmianie stron w dalszym ciągu dominowała Anglia. Przełożyło się to na trzecią bramkę. Swoje kolejne trafienie w narodowych barwach zanotował Alex Oxlade-Chamberlain. Gracz londyńskiego Arsenalu popisał się precyzyjnym uderzeniem w krótki róg.

W innych poniedziałkowych meczach tej grupy Słowenia mimo problemów w pierwszej połowie ostatecznie pokonała na wyjeździe różnicą dwóch goli San Marino (2:0), a Szwajcaria rzutem na taśmę pokonała w Tallinie Estonię (1:0).

Bezpośredni awans do turnieju finałowego z grupy E wywalczyli z kompletem punktów Anglicy oraz Szwajcarzy. Natomiast najniższy stopień na podium, który daje możliwość gry w barażach, zajęli Słoweńcy.