El. Euro 2016: Kamil Wilczek nie zagra ze Szkocją i Irlandią

27-letni napastnik włoskiego Carpi FC, Kamil Wilczek z powodu kontuzji nie zagra w dwóch ostatnich meczach reprezentacji Polski w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy we Francji – donosi „laczynaspilka.pl”.

Były król strzelców Ekstraklasy w barwach Piasta Gliwice opuścił już zgrupowanie kadry, która przygotowuje się do najważniejszych spotkań w tym roku kalendarzowym ze Szkocją (8 października) oraz Irlandią (11 października).

Doświadczony napastnik już od dłuższego czasu borykał się z problemami zdrowotnymi. Warto zaznaczyć, iż były gracz hiszpańskiego UD Horadada przyjechał na zgrupowanie z silnymi dolegliwościami bólowymi i rozpoznanym stanem zapalnym spojenia łonowego oraz przyczepów łonowych przywodzicieli i mięśni brzucha.

Ostateczną decyzję w sprawie odesłania do klubu Kamila Wilczka, który w tym sezonie Serie A rozegrał dwa spotkania (w ani jednym na placu gry nie przebywał przez pełne dziewięćdziesiąt minut), podjął sztab szkoleniowy na podstawie ostatnich badań lekarskich.