El. Euro 2016: Pierwsza porażka Polaków

Reprezentacja Polski poniosła pierwszą porażkę w eliminacjach do mistrzostw Europy. Piłkarze Adama Nawałki przegrali we Frankfurcie nad Menem z Niemcami 1:3. Dwa gole dla Mistrzów Świata zdobył Mario Goetze, a jedno trafienie zaliczył Thomas Mueller. Bramkę dla „Biało-Czerwonych” strzelił Robert Lewandowski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Niemcy. W 12. minucie gry, po akcji zespołowej Jonas Hector wyłożył piłkę Thomasowi Muellerowi, a ten z bliskiej odległości trafił na pustą bramkę. Siedem minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mario Goetze, który minął dwóch obrońców i oddał mocny strzał w krótki róg bramki Łukasza Fabiańskiego.

Polacy zdołali strzelić gola kontaktowego w 37. minucie spotkania. Kamil Grosicki otrzymał podanie na wolne pole na lewej stronie boiska i dośrodkował piłkę w pole karne. Tam wbiegał Robert Lewandowski, który oddał strzał głową. Piłka po rękawicach Manuela Neuera wpadała do bramki. „Biało-Czerwoni” jeszcze przed przerwą byli bliscy wyrównania. Lewandowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, ale Neuer instynktownie obronił jego strzał.

W 57. minucie gry, dobrą okazję mieli Niemcy. Mario Goetze otrzymał prostopadłe podanie i znalazł się tuż przed Fabiańskim. Jego uderzenie trafiło jednak w słupek. W 72. minucie spotkania, polski golkiper popisał się dwoma dobrymi interwencjami. Obronił strzały z bliskiej odległości Thomasa Mullera i Toniego Kroosa.

Drużyna prowadzona przez Joachima Loewa strzeliła trzecią bramkę w 82. minucie meczu. Thomas Mueller oddał strzał z dystansu, a piłka odbiła się od nogi Kamila Glika. Po rykoszecie, nogami odbił ją przed siebie Fabiański, ale później nie był w stanie interweniować po dobitce Goetzego.

Dzięki wygranej Niemcy zostali liderem grupy D i mają dwa punkty przewagi nad zawodnikami Adama Nawałki. Polacy są na drugim miejscu w tabeli. Na trzecią pozycję awansowała Irlandia, która pokonała Gibraltar 4:0. Gole dla drużyny prowadzonej przez Martina O’Neilla strzelili Cyrus Christie, Robbie Keane (dwa) i Shane Long. Wcześniej Gruzja wygrała 1:0 ze Szkocją.