EL. LM: Bate jeden krok przed Dundalk, pozostałe starcia bez rozstrzygnięcia

Bate Borysów pokonało u siebie Dundalk 2:1 (2:1) w pierwszym spotkaniu II rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Mecz rewanżowy odbędzie się za tydzień w Irlandii.

Emocjonująca była zwłaszcza pierwsza część rywalizacji, w której padły wszystkie trzy bramki. Białoruski zespół prowadzenie za sprawą Aleksandra Karnitskiego objął już w 11. minucie.

Odpowiedź ze strony Dundalk nadeszła 21 minut później, gdy do bramki trafił David McMillan. Radość Irlandczyków nie trwała jednak długo, ponieważ Bate odpowiedziało golem Yablonskiego już w 38. minucie.

Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie i Irlandczycy do spotkania rewanżowego na własnym stadionie przystąpią z jednobramkową stratą. W innych spotkaniach eliminacyjnych Qarabag podejmował Rudar Pljevlja, a Malmo zagrało na własnym stadionie z Zalgirisem. Oba mecze zakończyły się bezbramkowymi remisami.