El. ME: Polska zremisowała w Dublinie, Long uratował remis Irlandii

Irlandia zremisowała w Dublinie z Polską 1:1 (0:1) w ostatnim niedzielnym meczu 5. kolejki grupy D piłkarskich eliminacji Euro 2016.

„Biało-czerwoni” po tym spotkaniu utrzymali prowadzenie w tabeli. Mają już jednak tylko punkt przewagi nad Niemcami i Szkocją. W czerwcu podopieczni Adama Nawałki zmierzą się przed własną publicznością z Gruzją.

Gola dającego prowadzenie Polakom na Aviva Stadium zdobył w 26. minucie Sławomir Peszko. Skrzydłowy FC Koeln po wymianie podań z Maciejem Rybusem zdecydował się na uderzenie w długi róg z narożnika pola karnego i zaskoczył w ten sposób bramkarza gospodarzy.

Ekipa z Zielonej Wyspy po przerwie przejęła inicjatywę i dwukrotnie w groźnych sytuacjach dobrze dysponowanego w niedzielę Łukasza Fabiańskiego ratował słupek.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry dośrodkowanie z rzutu rożnego i dobre zgranie głową wykorzystał jednak wprowadzony w końcówce Shane Long, który sprytnym strzałem z bliska doprowadził do wyrównania. Dzięki temu podopieczni Martina O’Neila zachowali szansę na awans do Euro 2016.