El. ME: Zwycięstwa Włoch i Norwegii

Azerbejdżan przegrał u siebie z Włochami 1:3 (1:2), a Norwegia wygrała przed własną publicznością z Maltą 2:0 (1:0) w sobotnich spotkaniach dziewiątej kolejki grupy H piłkarskich eliminacji Euro 2016. „Squadra Azzurra” została w ten sposób kolejnym finalistą przyszłorocznego turnieju we Francji.

Na Bakcell Arena w Baku podopieczni Antonio Conte szybko objęli prowadzenie, po tym jak Marco Verratti kapitalnie wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Edera i Brazylijczyk z włoskim paszportem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Niespełna kwadrans przed końcem pierwszej połowy, po błędzie defensywy przyjezdnych, wyrównał przytomnym płaskim strzałem Dimitrij Nazarow. Dwie minuty przed przerwą Antonio Candreva idealnie wyłożył piłkę w polu karnym i Stephan El Shaarawy zdobył drugiego gola dla czterokrotnych mistrzów świata.

Szóste zwycięstwo w eliminacjach i zarazem awans na Euro 2016 przypieczętował dwadzieścia minut po zmianie stron uderzeniem z dystansu Matteo Darmian.

Coraz bliżej drugiego miejsce w tabeli tej grupy jest Norwegia. Na Ulleval w Oslo gole na wagę szóstej wygranej zdobyli w starciu z Maltą Alexander Tettey i Markus Henriksen. Wieczorem jeszcze Chorwacja zmierzy się z Bułgarią.