El. MŚ 2018: Irak i Tajlandia wciąż niepokonane

Irak zremisował z Tajlandia 2:2 (0:1) w spotkaniu 9. kolejki grupy F eliminacji MŚ 2018 w strefie Azji. Oba zespoły zachowały w ten sposób miano niepokonanych.

Na gościnnym obiekcie w Teheranie prowadzenie dla gości uzyskał sześć minut przed przerwą Mongkol Tossakai. Wyrównał dwadzieścia minut po zmianie stron Mahdi Kamil.

W dramatycznej końcówce kibice zobaczyli jeszcze dwie bramki. Cztery minuty przed końcem kolejne prowadzenie ekipie z Dalekiego Wschodu zapewnił Adisak Kraisorn, ale w doliczonym czasie gry pełniący rolę gospodarza Irakijczycy zdołali uratować cenny remis.

„Lwy Mezopotamii” zachowały pozycję wicelidera tabeli, natomiast „Bojowe Słonie” z pięcioma punktami więcej umocniły się na czele tej klasyfikacji.