El. MŚ 2018: Wygrana Iranu

W spotkaniu II rundy eliminacji do mistrzostw świata Iran pokonał przed własną publicznością Turmenistan 3:1 (1:0).

Podopieczni Carlosa Queiroza dość szybko otworzyli wynik tego pojedynku. Już w szóstej minucie gry na listę strzelców wpisał się Morteza Pouraliganji.

Goście odpowiedzieli kwadrans po przerwie. Do wyrównania doprowadził Mekan Saparow. Przyjezdni nie cieszyli się zbyt długo z remisu, ponieważ niespełna 120 sekund później za sprawą Saeida Ezatolahi, Iran strzelił drugiego gola. W końcówce rywalizacji rezultat ustalił Ashkan Dejagan, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Dzięki wygranej, Irańczycy wyszli na prowadzenie w grupie D. Piłkarze prowadzeni przez portugalskiego szkoleniowca mają na swoim koncie 11 punktów, z kolei Turkmenistan wywalczył do tej pory siedem „oczek” i znajduje się na trzeciej pozycji.