Eredivisie: Ajax Amsterdam pokonał FC Utrecht, asysta Milika

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 16. kolejki Eredivisie, Ajax Amsterdam przed własną publicznością pokonał FC Utrecht 3:1 (2:1). Na placu gry w drużynie gospodarzy przebywał reprezentant Polski, Arkadiusz Milik.

Podopieczni Franka de Boera na prowadzenie wyszli w 16. minucie za sprawą trafienia Thulaniego Serero. Cztery minuty później wynik podwyższył Davy Klaassen, który wykorzystał zagranie od Arkadiusza Milika.

Kontaktową bramkę w 35. minucie zdobył Rubio Rubin. Wynik spotkania pół godziny później ustalił Anwar El Ghazi.

Po szesnastu kolejkach w lidze holenderskiej, Ajax Amsterdam zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 36. punktów. Z kolei FC Utrecht znajduje się na jedenastej lokacie, mając na koncie 20 „oczek”.