Eredivisie: Ajax zdeklasował beniaminka

W pierwszym sobotnim spotkaniu 11. kolejki Eredivisie, mistrz Holandii Ajax Amsterdam pokonał u siebie beniaminka, FC Dordrecht 4:0 (1:0). Dwie bramki zdobył Lasse Schoene, a po jednym trafieniu dołożyli Joel Veltman oraz Lucas Andersen.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych Ajaxu Amsterdam przesiedział reprezentant Polski, Arkadiusz Milik.

Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 21. minucie spotkania. Wówczas Anwar El Ghazi posłał futbolówkę do Duńczyka, który pewnym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Na kolejne trafienie Ajax Amsterdam, jak i Lasse Schoene musieli czekać do 65. minuty meczu.

Cztery minuty później na tablicy świetlnej widniał wynik 3:0. Swoją bramkę zdobył Joel Veltman, który wykorzystał zagranie od Davy’ego Klaassena.

W 75. minucie na listę strzelców wpisał się również Lucas Andersen. Asystę przy trafieniu Duńczyka zanotował Davy Klassen.

Po jedenastu kolejkach Ajax Amsterdam zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 23. punktów. Z kolei FC Dordrecht wciąż znajduje się na przedostatniej lokacie, mając na koncie pięć „oczek”.