Eredivisie: Czwarte zwycięstwo FC Utrecht, Bednarek na ławce

Piłkarze FC Utrecht wygrali u siebie z Twente Enschede 4:2 (2:2) w niedzielnym spotkaniu jedenastej kolejki holenderskiej Eredivisie. Zwycięstwo gospodarzy oklaskiwał z ławki rezerwowych Filip Bednarek.

Na Galgenwaard Stadion mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie po celnym uderzeniu Thomasa Agyeponga. Na gola Ghańczyka odpowiedział jedenaście minut później Timo Letschert. Jeszcze przed przerwą najpierw Joel Drommel niefortunnym strzałem do własnej bramki dał miejscowym drugiego gola, ale niespełna dwie minuty później wyrównał Marokańczyk Hakim Ziyech.

Po zmianie stron trafiali już tylko gospodarze. Ponowne prowadzenie dał Nacer Barazite, a tuż przed końcowym gwizdkiem rzut karny wykorzystał Francuz Sebastien Haller.

Dzięki temu podopieczni Erika ten Haga odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie, po którym awansowali na ósme miejsce w tabeli. „Tukkers” doznali natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i są na piętnastej pozycji.

* * * * * *
FC Utrecht – Twente Enschede 4:2 (2:2)
Bramki: Letschert 29, Drommel 38-samobójcza, Barazite 64, Haller 90-karny – Agyeponga 18, Ziyech 40.