Eredivisie: Dwa gole Milika, Ajax odzyskał pozycję lidera

Ajax Amsterdam rozbił u siebie PEC Zwolle 3:0 (3:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik.

Na Amsterdam ArenA wynik otworzył już w drugiej minucie Duńczyk Lasse Schoene. Po niespełna pół godzinie gry podwyższył z bliska Milik, który jeszcze przed przerwą po raz drugi wpisał się na listę strzelców, płaskim uderzeniem z narożnika pola karnego.

Polakowi asystowali przy trafieniach Riechedly Bazoer i Mitchell Dijks. Milik, który zaliczył pełny mecz, w tym sezonie zdobył już na holenderskich boiskach osiemnaście bramek.

Po zmianie stron kibice nie oglądali już więcej goli i podopieczni Franka de Boera odzyskali w ten sposób pozycję lidera tabeli. „Blauwvingers” natomiast doznali dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i są na dziewiątym miejscu w klasyfikacji.