Eredivisie: Dwudzieste zwycięstwo PSV

FC Groningen uległ przed własną publicznością PSV Eindhoven 0:3 (0:1) w sobotnim spotkaniu 26. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na Euroborg gole dla przyjezdnych strzelili Jetro Willems, Davy Propper i Jurgen Locadia. Dzięki dwudziestej wygranej w sezonie podopieczni Phillipa Cocu umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Drużyna z Zachodniej Fryzji natomiast doznała czwartej z rzędu i dziesiątej w bieżących rozgrywkach porażki, ale zachowała dziesiątą pozycję w klasyfikacji. Całą stawkę nadal zamykają piłkarze De Graafschap.

Ekipa z Doetinchem w sobotę przegrała w Zwolle z miejscowym PEC 1:2. Na  IJsseldelta Stadion obie bramki dla gospodarzy strzelił jeszcze przed przerwą w niespełna dziesięć minut Stef Nijland.

„De Superboeren” odpowiedzieli po zmianie stron jedynie trafieniem Belga Nathana Kabasele. Na ostatnie dziewięć minut pojawił się na murawie Piotr Parzyszek.