Eredivisie: Excelsior pokonał NEC, Golla zmieniony w końcówce

SBV Excelsior Rotterdam wygrał przed własną publicznością z NEC Nijmegen 2:0 (1:0) w meczu 25. kolejki holenderskiej Eredivisie. W barwach gości 80 minut rozegrał Wojciech Golla.

Kibice zgromadzeni na Stadion Woudestein pierwsze trafienie obejrzeli w 13. minucie rywalizacji. Wówczas na listę strzelców wpisał się Tom van Weert, który pokonał Brada Jonesa mocnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Dziewięć minut przed końcem Holender odebrał podanie w szesnastce, po czym minął bramkarza i posłał piłkę pomiędzy nogami jednego z obrońców. Tym samym podwoił swój dorobek strzelecki i przypieczętował zwycięstwo ekipy z portowego miasta.

Excelsior, znajdujący się obecnie w strefie spadkowej, wygrał w ten sposób piąty mecz w lidze. Podopieczni Ernesta Fabera ponieśli z kolei dziewiątą porażkę i plasują się na ósmej lokacie.