Eredivisie: Feyenoord nie zagra w Lidze Europy

SC Heerenveen awansowało do finału fazy play-off ligi holenderskiej, których stawką jest udział w Lidze Europy. Piłkarze Dwighta Lodewegesa w pierwszym meczu półfinałowym pokonali Feyenoord Rotterdam 1:0, a rewanżowe spotkanie, po dogrywce zakończyło się remisem 2:2.

W regulaminowym czasie gry, jedyną bramkę dla Feyenoordu zdobył Anass Achahbar, po asyście Jordy’ego Clasiego. Wynik 1:0 dla gospodarzy oznaczał dogrywkę. W niej lepsi okazali się goście. Dwa gole strzelił dla nich Mark Uth. Dziesięć minut przed zakończeniem dodatkowego czasu gry, trafienie na 2:2 zaliczył Colin Kazim-Richards, ale był to ostatni gol w tym spotkaniu.

W finale play-offów, Heerenveen zmierzy się z Vitesse Arnhem. Piłkarze Petera Bosza w dwumeczu pokonali 3:2 FC Zwolle.

Pierwszy mecz finałowy odbędzie się w czwartek 28 maja na Abe Lenstra Stadion w Heerenveen. Rewanż rozegrany zostanie 31 maja.