Eredivisie: Heracles Almelo triumfuje po raz szósty w sezonie

Piłkarze Heraclesa Almelo pokonali na własnym stadionie w ramach 8. kolejki holenderskiej ekstraklasy SC Heerenveen 2:0 (1:0). Dla podopiecznych Johna Stegemana jest to już szóste zwycięstwo w obecnie trwających rozgrywkach.

Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził w 36. minucie Ilass Bel Hassani, który sprytnym strzałem w krótki róg pokonał bramkarza Dumy Fryzji, Erwina Muldera. Wynik spotkania ekipa z Polman Stadion ustaliła definitywnie na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Wówczas na listę strzelców wpisał się 23-letni holenderski napastnik Wout Weghorst. Były gracz drugoligowego Emmen wykorzystał fantastyczne zgranie piłki przez swojego klubowego kolegę i strzałem głową z siedmiu metrów wpakował piłkę do siatki rywala.

Po ośmiu rozegranych meczach czarno-biali, którzy na chwilę obecną są najskuteczniejszą ekipą ligi (ex-aequo z Ajaxem Amsterdam), plasują się na bardzo wysokim drugim miejscu. Z kolei SC Heerenveen zajmuje dwunastą lokatę.