Eredivisie: Minimalna wygrana NEC Nijmegen

Piłkarze NEC Nijmegen wygrali przed własną publicznością z Willem II Tilburg 1:0 (1:0) w niedzielnym spotkaniu 18. kolejki holenderskiej Eredivisie. Pełne 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Wojciech Golla.

Kibice zgromadzeni na Goffertstadion jedyne trafienie w tym meczu zobaczyli w 20. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Christian Santos, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Warto zaznaczyć, że goście kończyli mecz w osłabieniu. W 86. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Frank van der Struijk.

NEC zajmuje aktualnie piątą pozycję w tabeli Eredivisie. Piłkarze z Nijmegen mają na swoim koncie 30 punktów, z kolei Willem II zdobyło do tej pory 18 „oczek” i znajduje się na 13. miejscu.