Eredivisie: Piętnaste zwycięstwo PSV

Piłkarze PSV Eindhoven wygrali przed własną publicznością z De Graafschap 4:2 (3:0) w sobotnim spotkaniu 21. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Kibice zgromadzeni na Philips Stadion na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 17. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Luuk de Jong. Kwadrans później prowadzenie gospodarzy podwyższył Davy Propper, któremu asystował Jurgen Locadia. Jeszcze przed przerwą trzeciego gola dla miejscowych zdobył Luciano Narsingh.

Po zmianie stron goście zmniejszyli straty za sprawą bramek Teda van de Paverta oraz Barta Straalmana. W końcówce rywalizacji rezultat ustalił Gaston Pereiro.

PSV zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Eredivisie. Piłkarze z Eindhoven mają na swoim koncie 50 punktów, z kolei De Graafschap zdobyło do tej pory 11 „oczek” i znajduje się na ostatniej pozycji.

****

PSV Eindhoven – De Graafschap 4:2 (3:0)
Bramki: de Jong 17, Propper 31, Narsingh 44, Pereiro 85 – van de Pavert 68, Straalman 80.