Eredivisie: Podział punktów na De Vijverberg

Piłkarze De Graafschap zremisowali przed własną publicznością z NEC Nijmegen 1:1 (1:0) w niedzielnym meczu 22. kolejki holenderskiej Eredivisie. Przez pełne 90 minut w barwach gości grał Wojciech Golla.

Kibice zgromadzeni na De Vijverberg na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 11. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Andy Driver. Do wyrównania doprowadził Marcel Ritzmaier, który pokonał Hidde Jurjusa w końcowym fragmencie rywalizacji.

Warto odnotować, że piłkarze miejscowych kończyli mecz w osłabieniu. W 47. minucie czerwona kartką ukarany został bowiem Karim Tarfi.

NEC Nijmegen zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli Eredivisie. Drużyna Wojciecha Golli mają na swoim koncie 35 punktów, z kolei De Graafschap zdobyło do tej pory 12 „oczek” i znajduje się na ostatniej pozycji.