Eredivisie: Remis na De Vijverberg, gol Parzyszka, grał Zawada

Piłkarze De Graafschap Doetinchem zremisowali u siebie z Twente Enschede 1:1 (0:1) w jedynym piątkowym spotkaniu 31. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na murawie De Vijverberg do 65. minuty w ekipie gości grał Oskar Zawada, który w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę.

Szesnaście minut przed końcem z kolei w zespole gospodarzy pojawił się Piotr Parzyszek. Polski napastnik dwanaście minut później strzelił wyrównującego gola. Wcześniej prowadzenie dla przyjezdnych jeszcze w pierwszej połowie uzyskał Jerson Cabral.

„De Superboeren”, którzy kończyli zawody w osłabieniu, po siódmym w tym sezonie podziale punktów nadal zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. „Tukkers” z kolei po szóstym remisie w bieżących rozgrywkach umocnili się na trzynastej pozycji w klasyfikacji.