Eredivisie: Trwa dobra seria Excelsioru

SBV Excelsior pokonał na wyjeździe Rodę Kerkradę 2:1 w spotkaniu dziesiątej kolejki ligi holenderskiej. Dla gości był to piąty z rzędu mecz bez porażki.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 13. minucie gry, na listę strzelców wpisał się Tomi Jurić. Później dwie bramki zdobyli piłkarze Alfonsa Groenendijka. Bramkarza rywali pokonali Sander Fischer i Jeff Stans. Wynik meczu mógł być wyższy, ale w 83. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Stans. Filip Kurto całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych drużyny z Rotterdamu.

Dzięki zwycięstwu, Excelsior zajmuje dwunaste miejsce w tabeli. Ma pięć punktów przewagi nad strefą barażową. Roda spadła na dziewiątą pozycję w lidze.

Kolejnym rywalem Excelsioru będzie Vitesse Arnhem. Mecz odbędzie się 31 października. Tego samego dnia Roda zmierzy się z Ajaksem Amsterdam.