Eredivisie: Twente pokonało PEC, grał Zawada

Piłkarze Twente Enschede pokonali u siebie PEC Zwolle 2:1 (0:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 27. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na murawie De Grolsch Veste od 64. minuty w ekipie gospodarzy grał Oskar Zawada. Środkowy napastnik z Polski nie miał już wpływu na końcowy wynik tej konfrontacji, w której bramki padały wcześniej.

Prowadzenie dla gości uzyskał siedemnaście minut przed przerwą Kingsley Ehizibue. Wyrównał dwie minuty po zmianie stron Marokańczyk Hakim Ziyech, a osiem minut później zwycięskiego gola dla „Tukkers” zdobył Jerson Cabral.

Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie Twente awansowało na jedenaste miejsce w tabeli. „Blauwvingers” natomiast doznali jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na ósmą pozycję w klasyfikacji.