Eredivisie: Vitesse rozbiło PEC Zwolle

Piłkarze PEC Zwolle przegrali u siebie wyraźnie z Vitesse Arnhem 1:5 (1:3) w kolejnym niedzielnym spotkaniu dziewiątej kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na IJsseldelta Stadion gole dla gości strzelali kolejno jeszcze przed przerwą Anglicy Lewis Baker i Dominic Solanke oraz Gruzin Waleri Kazaiszwili, a po zmianie stron efektowny sukces przypieczętowali Ukrainiec Denys Olijnyk i Albańczyk Milot Rashica.

Miejscowi, którzy niemal całą drugą połowę grali w osłabieniu, odpowiedzieli tylko trafieniem Fina Thomasa Lama. Ekipa z prowincji Overijssel doznała w ten sposób drugiej porażki w sezonie i spadła na szóste miejsce w tabeli.

Zespół z Geldrii natomiast odniósł piąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach, dzięki któremu awansował na piątą pozycję w klasyfikacji. Obie drużyny mają ten sam dorobek punktowy i do liderującego Ajaksu tracą pięć „oczek”.

* * * * * *
PEC Zwolle – Vitesse Arnhem 1:5 (1:3)
Bramki: Lam 15 – Baker 8, Solanke 21-karny, Kazaiszwili 44, Olijnyk 52, Rashica 78.
Czerwona kartka: Bouy (51, PEC).