Eredivisie: Vitesse wysoko wygrywa w Rotterdamie

Feyenoord Rotterdam przegrał przed własną publicznością 1:4 z Vitesse w spotkaniu kończącym 33. kolejkę holenderskiej Eredivisie.

Już po 12 minutach do bramki gospodarzy trafił Qazaishvili. Goście poszli za ciosem i niewiele ponad kwadrans później prowadzili już 2:0, a zdobywcą gola został van der Heijden.

Feyenoordowi udało się złapać kontakt z rywalem na kilka minut przed przerwą za sprawą Toornstry, ale ich radość trwała krótko – 120 sekund przed zmianą stron na 1:3 strzelił Achenteh.

W drugiej części gry Feyenoord nadal nie przypominał siebie i nie potrafił znaleźć drogi do siatki rywali. Na domiar złego Labyad w doliczonym czasie gry trafił na 1:4, czym dopełnił pogromu na Feyenoord Stadium.

Dzięki zwycięstwu w Rotterdamie, Vitesse traci już tylko dwa punkty do trzeciego w tabeli Feyenoordu.

******
33. kolejka Eredivisie:

Feyenoord Rotterdam – Vitesse 1:4 (1:3)
Bramki: Toornstra 38 – Qazaishvili 12, van der Heijden 31, Achenteh 43, Labyad 90+1