Eredivisie: Zwolle lepsze od Twente

W meczu trzeciej kolejki holenderskiej Eredivisie PEC Zwolle wygrało przed własną publicznością z FC Twente Enschede 2:1 (1:0).

Wynik spotkania w 26. minucie otworzył Lars Veldwijk, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Zaraz po przerwie do wyrównania doprowadził Hakim Ziyech, któremu asystował Robbert Schilder. Zwycięskiego gola dla podopiecznych Rona Jansa po godzinie gry zdobył Ben Rienstra wykorzystując asystę strzelca pierwszej bramki.

Zwolle zanotowało swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie i aktualnie na swoim koncie posiada siedem punktów. Natomiast gracze Twente wciąż czekają na pierwszą wygraną w obecnych rozgrywkach Eredivisie. Kolejną szansę będą mieli w następnej kolejce w wyjazdowym meczu z Heraclesem Almelo.