Eugeniusz Lerch: Ruch zasłużenie zajmuje piąte miejsce

Legenda Ruchu Chorzów, Eugeniusz Lerch przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, że jest zadowolony z dobrej postawy „Niebieskich” w bieżących rozgrywkach Ekstraklasy.

Podopieczni Waldemara Fornalika zajmują aktualnie piątą lokatę w ligowej tabeli. Chorzowianie mają na swoim koncie 31 punktów, a do prowadzącego Piasta Gliwice tracą 14 „oczek”.

– Już kiedyś powiedziałem, że optymistycznie patrzę na to co dzieje się w Ruchu. Od początku sezonu mówiłem, że „Niebieskich” spokojnie stać na miejsce w górnej ósemce i to się potwierdziło. Uważam, że Ruch znajduje się absolutnie zasłużenie na tym piątym miejscu – powiedział Eugeniusz Lerch w rozmowie z oficjalną stroną internetową Ruchu Chorzów.

– Może moje optymistyczne nastawienie nie podobało się wszystkim, ale obserwowałem Ekstraklasę i widziałem, że „Niebieskich” stać na to, by dorównać tym najlepszym zespołom – dodał.

– W Ruchu było widać jakość. Trener Fornalik razem ze sztabem szkoleniowym wykonali latem bardzo dobrą robotę. Nie można nic złego powiedzieć. Widząc ten zespół, patrzę z optymizmem w przyszłość – kontynuował.

– Instynkt podpowiadał mi również, że młodzi zawodnicy zaskoczą i tak się stało. Stępiński, Mazek, Lipski, Koj, Konczkowski, Urbańczyk – to są chłopcy, którzy niczym nie odbiegali od zawodników dużo wyżej notowanych drużyn. Wskoczyli do zespołu, zastąpili filary, które miały być nie do zastąpienia, jak Babiarz, Starzyński czy Kuświk. Wielkim objawieniem jest zwłaszcza Patryk Lipski. Świetny rozgrywający, a do tego bardzo dobry technicznie. W jego grze widać bardzo dużo dokładności, jednak powinien czasami decydować się szybciej na strzał, bo ma dobre uderzenie. Musi jeszcze nad pewnymi elementami popracować, ale to już teraz jest wielki skarb dla drużyny – zakończył.