EURO 2016 w TVP!

2015.10.11 WARSZAWA STADION NARODOWY PILKA NOZNA ELIMINACJE MISTRZOSTW EUROPY FRANCJA 2016 MECZ POLSKA - IRLANDIA FOOTBALL QALIFICATION EURO 2016 FRANCE POLAND - IRELAND N/Z RADOSC POLSKI PO AWANSIE NA MISTRZOSTWA EUROPY FOTO NORBERT BARCZYK / PRESS FOCUS

Telewizja Polska zakupiła prawa do najbliższych mistrzostw Europy w piłce nożnej! W TVP1 będzie można zobaczyć 11 meczów EURO 2016.

Telewizja Polska nabyła sublicencję od Telewizji Polsat do EURO 2016.
– Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że Telewizja Polska godzinę temu uzyskała zgodę UEFA na zakup od TV Polsat sublicencji na najważniejsze mecze EURO 2016 – ogłosił prezes Jacek Kurski na środowej konferencji prasowej w siedzibie TVP. Do tej sensacyjnej informacji dołączył serdeczne podziękowania dla Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Włodzimierza Szaranowicza, szefa TVP Sport i wszystkich, którzy cały czas wspierali Telewizję Polską w zabiegach o tę transakcję.

– Teraz wszystko w głowach i nogach naszych piłkarzy – mówił prezes Kurski, zapewniając jednocześnie, że Telewizja Polska uczyni co w jej mocy, by najbardziej wymagający kibice byli w pełni usatysfakcjonowani relacjami i specjalnymi programami przygotowanymi przez dziennikarzy, ekspertów i ekipy techniczne TVP.

– Od 10 czerwca stajemy zatem w szranki z Polsatem – dodał dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz, nie ukrywając zadowolenia z pozyskania optymalnego – według jego oceny – pakietu meczowego.

Jak poinformował prezes Kurski, TVP1 pokaże 11 najważniejszych spotkań tej wzbudzającej najwyższe zainteresowanie imprezy: cztery fazy grupowej: mecz otwarcia Francja – Rumunia (10 czerwca) oraz trzy spotkania reprezentacji Polski – z Irlandią Północną (12 czerwca), Niemcami (16 czerwca) oraz Ukrainą (21 czerwca). Oprócz tego na antenie Jedynki będzie można zobaczyć dwa mecze 1/8 finału, dwa mecze ¼ finału, oba półfinały oraz finał. Jeśli reprezentacja Polski awansuje do fazy pucharowej, jej spotkania będzie można śledzić właśnie w Jedynce. Równolegle z TVP1 mecze będzie można także oglądać na stronie sport.tvp.pl.

To już kolejna ważna impreza, którą pokaże TVP. W poprzednim tygodniu Telewizja Polska nabyła wyłączne prawa medialne do najbardziej prestiżowych wydarzeń piłkarskich w latach 2018–2022. TVP wygrała przetarg ogłoszony przez UEFA i prowadzony przez jej agencję zależną CAA Eleven. Dzięki temu TVP będzie jedyną na terytorium kraju, która będzie mogła transmitować mecze piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy 2020 roku, w eliminacjach mistrzostw świata 2022 oraz dwóch cyklach nowo utworzonych rozgrywek UEFA – Ligi Narodów 2019 i 2022. Dodatkowo TVP zapewniła sobie wyłączne prawa do kolejnych mistrzostw Europy 2020 roku. Mając na uwadze, że już wcześniej TVP zapewniła sobie prawa do turniejów finałowych Mistrzostw Świta w Rosji w 2018 roku oraz Katarze w 2022 roku oznacza to, że w latach 2018–2022 mecze piłkarskiej reprezentacji Polski oraz wielkie wydarzenia z udziałem innych reprezentacji narodowych – EURO 2020, Mundial 2018 i Mundial 2022 pokaże tylko Telewizja Polska.