Feyenoord Rotterdam zdobył Puchar Holandii

Feyenoord Rotterdam pokonał przed własną publicznością FC Utrecht 2:1 (1:0) w finałowym spotkaniu Pucharu Holandii.

Na De Kuip gospodarze objęli prowadzenie trzy minuty przed przerwą, kiedy to Michiel Kramer wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Dirka Kuyta i głową zaskoczył Filipa Bednarka.

Sześć minut po zmianie stron wyrównał mocnym uderzeniem z pola karnego Ramon Leeuwin, ale kwadrans przed końcem przyjezdnych pogrążył Eljero Elia.

Były reprezentant Holandii po ładnej akcji lewą stroną boiska trafił piłką w słupek i piłka po odbiciu się także od pleców interweniującego Bednarka wpadła do siatki.

Dla ekipy z portowego miasta to już dwunaste takie trofeum w historii klubu. Wcześniej Feyenoord sięgał po Puchar Holandii także w latach 1930, 1935, 1965, 1969, 1980, 1984, 1991, 1992, 1994, 1995 i 2008.