Furman: Najważniejsze są punkty

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Wisłę Kraków 1:0. Piłkarze Henninga Berga trzeci mecz z rzędu wygrali takim samym wynikiem. Po spotkaniu, Dominik Furman powiedział, że Legia była lepszym zespołem od krakowskiej drużyny

– Jesteśmy zadowoleni z naszej postawy w tym meczu. Wydaje mi się, że byliśmy lepszym zespołem. W pierwszej połowie dobrze graliśmy piłką i być może przez to, Wisła w drugiej części spotkania wyglądała słabiej fizycznie. Udało nam się strzelić bramkę po stałym fragmencie gry, a później mogliśmy podwyższyć prowadzenie. Rezultat 1:0 nas satysfakcjonuje. Najważniejsze są punkty. Teraz czeka nas bardzo ważne spotkanie w Gdańsku. W następnym meczu nie będzie mógł zagrać Jakub Rzeźniczak, ale mamy dobrych zmienników. Jest Dossa Junior i Inaki Astiz, więc sobie poradzimy. Jeżeli wygramy wszystkie mecze do końca sezonu, to mamy duże szanse na zdobycie mistrzostwa kraju – stwierdził 22-letni zawodnik.

Dzięki wygranej Legia awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Dotychczasowy lider, Lech Poznań mierzy się dzisiaj z Pogonią Szczecin.

W środę stołeczna drużyna zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk. W ostatniej serii gier jej rywalem będzie Górnik Zabrze.