GKS Katowice wygrał w Zabrzu z Górnikiem

Górnik Zabrze przegrał u siebie z GKS-em Katowice 1:2 (1:0) w piątkowym sparingu rozegranym w Zabrzu.

Cztery minuty przed przerwą prowadzenie dla czternastokrotnych mistrzów Polski zdobył Szymon Skrzypczak. Po zmianie stron dwie bramki dla gości zdobył jednak Filip Burkhardt i to podopieczni Jerzego Brzęczka cieszyli się z wygranej.

Zajmujący ósme miejsce w tabeli GKS Katowice rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy wznowi spotkaniem przed własną publicznością z Arką Gdynia.

Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego natomiast zagrają 13 lutego na wyjeździe z Cracovią. Zabrzanie są aktualnie na przedostatniej pozycji w klasyfikacji.