Gold Cup 2015: Szczęśliwe zwycięstwo Jamajki

Piłkarska reprezentacja Jamajki pokonała Kanadę 1:0 (0:0) w ramach drugiej kolejki grupy B turnieju Gold Cup 2015. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w doliczonym czasie gry Rodolph Austin.

30-latek, grający na co dzień w drugoligowym angielskim Leeds United, na listę strzelców wpisał się w 92. minucie rywalizacji. Wówczas doświadczony zawodnik wykorzystał fantastyczne dośrodkowanie z bocznego sektora boiska Adriana Mariappy i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

W drugim spotkaniu tej grupy Kostaryka zremisowała z Salwadorem 1:1 (0:0). Bramki w tym meczu zdobywali odpowiednio w 60. minucie Bryan Ruiz oraz tuż przed gwizdkiem kończącym starcie Dustin Corea.

Po dwóch seriach gier liderem grupy B jest z dorobkiem czterech punktów Jamajka. Tuż za jej plecami plasują się reprezentacje Kostaryki oraz Salwadoru, które jak do tej pory zaliczyły dwa remisy, z kolei ostatnie miejsce na chwilę obecną zajmuje z jednym zdobytym „oczkiem” Kanada.