Harry Wilson: Wypożyczenie do Crewe to dla mnie wyborna okazja

18-letni angielski skrzydłowy Liverpoolu, Harry Wilson przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż czasowy pobyt w trzecioligowym Crewe Alexandra to dla niego świetna okazja, aby zebrać potrzebne doświadczenie w seniorskim futbolu.

Niezwykle utalentowany zawodnik, który był do tej pory podporą młodzieżowego zespołu The Reds, jest najmłodszym reprezentantem swojego kraju. W dorosłej kadrze Walii zadebiutował w wieku 16 lat i 207 dni.

– Wypożyczenie do Crewe to dla mnie wyborna okazja, aby zebrać potrzebne doświadczenie w dorosłym futbolu. Czekam z niecierpliwością na mój debiut. Mam ogromną nadzieję, że znajdę się w składzie na Wigan – powiedział Harry Wilson, cytowany przez oficjalną stronę internetową The Railwaymen.

– Liverpool od podstaw nauczył mnie postrzegania piłki nożnej. Gra w ekipach do lat 18, czy też 21 jest świetna, ale zdaje sobie sprawę, że nie może ona równać się z występami w seniorskiej drużynie – kontynuował.

– Wiem, że Crewe chce prezentować się ofensywnie i ładnie dla oka. Nie będę ukrywał, że to między innymi skłoniło mnie do przeprowadzki tutaj. Nie chciałem trafić do zespołu, który opiera swoją grę na długich piłkach z linii obrony w kierunku rosłego napastnika – dodał.