Hein Vanhaezebrouck: Musimy zminimalizować nasze błędy

KAA Gent zagra na wyjeździe z VfL Wolfsburg w ramach rewanżowego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na przedmeczowej konferencji prasowej trener „De Buffalos”, Hein Vanhaezebrouck przyznał, że jego zespół nie zamierza się poddawać.

W pierwszym pojedynku pomiędzy tymi drużynami lepsi byli gracze „Wilków”, którzy wygrali 3:2. Podopieczni Dietera Heckinga prowadzili trzema bramkami, ale Belgowie zdołali zmniejszyć straty w końcowym fragmencie rywalizacji.

– Popełniliśmy ostatnio zbyt wiele błędów. Musimy je zminimalizować, ale nawet jeśli tego dokonamy będzie ciężko grać na wyjeździe z Wolfsburgiem, którzy rzadko przegrywa na swoim stadionie. Mamy to w głowach i wiemy, że czeka nas trudne zadanie, ale to nie znaczy, że zamierzamy się poddawać – powiedział belgijski szkoleniowiec, cytowany przez „uefa.com”.

– Każdy wie, że w piłce nożnej cuda się zdarzają. Jeśli szybko obejmiemy prowadzenie to nikt nie wie co się stanie. Jeśli zrobią to nasi rywale to zadanie będzie jeszcze trudniejsze. Musimy być skoncentrowani od samego początku – zakończył.