Henning Berg: Sa i Kosecki prawdopodobnie odejdą z Legii


Szkoleniowiec Legii Warszawa, Henning Berg przyznał na konferencji prasowej, która poprzedziła wyjazd na obóz przygotowawczy do Austrii, iż prawdopodobnie podczas letniego okienka transferowego z klubu odejdą Orlando Sa oraz Jakub Kosecki.

27-letni Portugalczyk szeregi tegorocznego wicemistrza Polski zasilił w lecie ubiegłego roku, z kolei wychowanek francuskiego FC Nantes trafił do stołecznego klubu sześć lat temu z Chicago Fire.

– Myślę, że Jakub Kosecki odejdzie z Legii. Zagrał sporo meczów w poprzednim sezonie, ale trudno byłoby mu wygrać rywalizację z Kucharczykiem, Żyrą czy innymi piłkarzami, którzy mogą do nas dołączyć – stwierdził Norweg, cytowany przez oficjalną stronę internetową Wojskowych.

– Nie mamy pewności co do przyszłości Orlando Sa, ale on ma wiele ofert. Odejdzie z Legii, jeśli będzie chciał i jeśli Klub otrzyma za niego odpowiednie pieniądze – dodał.

45-letni trener warszawskiego zespołu odniósł się również do swoich życzeń z okazji stulecia klubu – Moje życzenia na 100-lecie Klubu? Numer jeden: zdobyć mistrzostwo Polski. Dwa: grać z sukcesami w Lidze Europy. Trzy: dobrze byłoby jeszcze raz zdobyć Puchar Polski – powiedział.